Kategoria: Żywienie

Mój pies je Pedigree i ma się świetnie

WARTO WIEDZIEĆ, ŻE...

  • Pełnoporcjowe karmy Pedigree, zarówno suche, jak i mokre, w pełni zaspokajają zapotrzebowanie żywieniowe zdrowych psów.
  • Przysmaki Pedigree mogą być wykorzystywane jako nagrody np. podczas szkolenia psa, służą także budowaniu pozytywnej więzi między zwierzęciem a opiekunem.
  • Pedigree to największa marka karmy dla psów na świecie, dzięki której około 70 milionów zwierząt otrzymuje codziennie pyszny i zdrowy posiłek.

Wielu opiekunów psów na całym świecie mogłoby z radością wypowiedzieć zdanie będące tytułem tego tekstu. Dlaczego? Otóż dlatego, że karmy pełnoporcjowe Pedigree, zarówno suche, jak i mokre dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach, czyli zaspokajają wszelkie potrzeby żywieniowe zdrowych psów.

Pełnoporcjowe karmy Pedigree są przeznaczone dla zwierząt na różnych etapach życia (junior – dla szczeniąt, adult – dla dorosłych psów, senior – dla psów starszych). Karmę możemy dobrać także do rozmiarów psa, ponieważ Pedigree ma w ofercie karmy opracowane specjalnie dla ras dużych i małych.

Aby wybrać najlepszy sposób żywienia pupila, powinniśmy wziąć pod uwagę jego indywidualne potrzeby i preferencje. Do wyboru mamy karmy suche i mokre. Oba rodzaje karm charakteryzują się różnymi zaletami wpływającymi pozytywnie na zdrowie psów. Karmy mokre są mniej kaloryczne, co sprzyja utrzymaniu prawidłowej sylwetki, zapobiega nadwadze i otyłości. Zawierają także dużo więcej wody, co może mieć znaczenie u zwierząt predysponowanych do chorób dróg moczowych (np. rasy małe i miniaturowe). Ze względu na wyższą zawartość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego karmy mokre są zazwyczaj chętniej zjadane, sprawdzają się zatem doskonale w przypadku psów wybrednych i niejadków. Z kolei karmy suche charakteryzują się pozytywnym wpływem na zdrowie jamy ustnej. Odpowiedniej wielkości granule, dopasowane do rozmiarów szczęki pupila, stymulują żucie i wydzielanie śliny, a podczas gryzienia mechanicznie ścierają płytkę bakteryjną. Jak mówi dr n. wet.Michał Ceregrzyn, „choroby przyzębia są bardzo powszechnym problemem zdrowotnym u psów, a jedzenie suchej karmy pozwala na zmniejszenie ryzyka ich wystąpienia, również ze względu na to, że nie dostarcza ona tak dużo pożywki dla bakterii jak karma mokra”. Sucha karma ma także inną zaletę – jest bardziej skondensowana energetycznie, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywana w żywieniu psów o wzmożonym zapotrzebowaniu na energię, np. psów pracujących.

Mówiąc o Pedigree nie można zapominać o szerokiej gamie karm uzupełniających, czyli o przekąskach. Są uwielbiane przez psy, przyczyniają się do budowania pozytywnej relacji pomiędzy opiekunem a zwierzęciem, pomagają w procesie szkolenia. Na rynku dostępne są również tzw. przekąski funkcjonalne o udowodnionym pozytywnym działaniu na zdrowie psów.Do produktów tego typu należą m.in. przysmaki Pedigree Dentastix. Dzięki specyficznemu kształtowi oraz zawartości substancji aktywnych pomagają one w usuwaniu płytki nazębnej i wspierają zdrowie jamy ustnej.

Prawidłowe żywienie psa ma ogromny wpływ na jego zdrowie i samopoczucie. Pełnoporcjowe karmy Pedigree dostarczają czworonogom wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, są odpowiednio strawne, kompletne i zbilansowane. Są także wygodne do podawania i przechowywania. Często bywają też tańsze od posiłków przygotowywanych w domowej kuchni. W zależności od potrzeb naszego czworonoga i jego gustu możemy wybrać karmy suche, mokre albo stosować żywienie łączące oba rodzaje karm. Warto także pamiętać o przekąskach Pedigree, dzięki którym każdy opiekun ma szansę podarować swojemu pupilowi coś zdrowego i smacznego, co jednocześnie będzie budowało silną, pozytywną relację między nimi.

Zobacz więcej na temat

Sprawdź pozostałe kategorie