Kategoria: Żywienie

Gotowe karmy dla psów to same zalety

WARTO WIEDZIEĆ, ŻE...

  • Tak jak u ludzi, właściwe nawyki żywieniowe psa to klucz do efektywnego dbania o zdrowie, a codzienne stosowanie karm gotowych znacznie to ułatwia.
  • Pełnoporcjowe karmy gotowe mokre i/lub suche w pełni zaspokajają wszelkie potrzeby żywieniowe psa.
  • Karmy gotowe w większości przypadków kosztują mniej niż kompletny i zbilansowany posiłek przygotowywany w domowej kuchni, a ich podawanie praktycznie nie wymaga wysiłku ze strony opiekuna. Czas zaoszczędzony na przygotowanie pokarmu można wtedy przeznaczyć na to, co psu sprawi prawdziwą radość – spacer i zabawę.
  • Podawanie psu pełnoporcjowych karm gotowych oznacza nie tylko dużą oszczędność czasu, ale i dostęp do gotowego pożywienia w każdej chwili.
  • Dzięki karmom gotowym można bardzo precyzyjnie dbać o właściwe ilości podawanego pożywienia, co pozwala na lepsze dbanie o zdrowie psa.
  • Psy naprawdę chętnie jedzą gotowe karmy, a najczęstszą przyczyną odmowy jedzenia są błędy popełniane przez opiekunów.
  • Karmy pełnoporcjowe działają korzystnie na kondycję i stan zdrowia czworonoga.

Pełnoporcjowe karmy gotowe to kompletny i zbilansowany pokarm zapewniający zwierzęciu wszystkie niezbędne do życia składniki odżywcze, w tym białka, tłuszcze, witaminy i minerały, a także odpowiednią ilość energii. Karmy te mogą stanowić wyłączny pokarm każdego psa, ponieważ skomponowane są przez ekspertów zgodnie z obowiązującymi normami żywieniowymi. Oznacza to, że możesz podawać swojemu pupilowi taką karmę przez całe jego życie, będąc pewnym, że zwierzak dostaje od Ciebie wszystko to, czego potrzebuje. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem psa rasowego czy kundelka, czworonoga niewielkiego czy naprawdę dużego – gotowa karma pełnoporcjowa jest idealnym rozwiązaniem dla każdego z nich.

KARMA MOKRA

CECHAZALETA
ZAWARTOŚĆ WODY ZBLIŻONA DO ZAWARTOŚCI W NATURALNYM POŻYWIENIU MIĘSOŻERCÓWDostarcza relatywnie więcej wody niż karma sucha, co może mieć znaczenie u psów z problemami dolnych dróg moczowych (np. rasy miniaturowe).
NISKA GĘSTOŚĆ KALORYCZNA (OK. 4 RAZY MNIEJSZA NIŻ KARM SUCHYCH)Łatwiejsza kontrola ilości kalorii w pokarmie – szczególnie ważne dla psów z tendencją do nadwagi lub otyłych.
RELATYWNIE WYŻSZA ZAWARTOŚĆ MIĘSA I PRODUKTÓW POCHODZENIA ZWIERZĘCEGODużo smaczniejsza niż inne karmy, co jest istotne dla psów wybrednych lub z pogorszonym apetytem.
KARMY W SASZETKACHWygodna forma świeżego posiłku.
STOSUNKOWO NISKA ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW ROŚLINNYCHProporcje makroskładników (białek, tłuszczów i węglowodanów) bliskie naturalnej diecie mięsożerców.
STERYLIZACJA I HERMETYCZNE OPAKOWANIE BEZ DOSTĘPU TLENUCałkowity brak chemicznej konserwacji. Bezpieczny pokarm stworzony z przetworzonych w niewielkim stopniu surowców.

 

KARMA SUCHA

CECHAZALETA
NISKA ZAWARTOŚĆ WODYBardzo skoncentrowane źródło składników odżywczych.
WYSOKA GĘSTOŚĆ KALORYCZNA (OK. 4 RAZY WIĘKSZA NIŻ KARM MOKRYCH)Wygodne dawkowanie i ekonomia żywienia – szczególnie istotne przy żywieniu psów ras dużych.
KARMY W DUŻYCH OPAKOWANIACHWygodna i ekonomiczna forma żywienia.
TWARDE GRANULKI STYMULUJĄCE GRYZIENIEKarma sucha zmniejsza ryzyko odkładania się kamienia nazębnego – pomaga dbać o zdrowie i higienę jamy ustnej.
NISKA ZAWARTOŚĆ WODY POZWALA NA DŁUGIE ZACHOWANIE ŚWIEŻOŚCI PO WSYPANIU DO MISKIPokarm dostępny w świeżej formie przez dłuższy czas – ważne dla psów o mniejszym apetycie potrzebujących więcej czasu na zjedzenie posiłku.

 

Kompletne odżywianie jest jednym z ważnych elementów dbania o zdrowie psa. Najłatwiej to zapewnić, stosując pełnoporcjowe karmy gotowe, zarówno suche, jak i mokre. Właściciele psów wybierający właśnie takie karmy mogą być pewni, że w ten sposób dbają o swoich pupili najlepiej, jak się da. „Karmy te są bezpieczne i zdrowe, charakteryzują się też odpowiednią strawnością, smakowitością i stałością składu. Współczesne procesy produkcyjne i dobór składników karm gotowych dla psów gwarantują optymalne zaspokojenie ich potrzeb pokarmowych” zapewnia specjalizujący się w dietetyce psów dr n. wet. Michał Ceregrzyn. Co więcej, karmy gotowe nie wymagają dodatkowego przygotowania czy obróbki, są zatem od razu gotowe do podania. Oznacza to, że po prostu sięgasz po opakowanie, wkładasz karmę do psiej miski i… to wszystko.

Zobacz więcej na temat

Sprawdź pozostałe kategorie